اخبار


نتایج رای گیری:

اعضا اصلی هیئت مدیره  اعضا هیئت مدیره علی البدل  بازرس  بازرس علی البدل
 ۱- آقای مهندس شهرام جناقی ۳۲ رای
۲- آقای غلامعلی اسلامی زاده ۳۱ رای
۳- خانم پروانه غلامی ۲۹ رای
۴- آقای مهندس علی سیدی ۲۸ رای
۵- آقای مهدی رجبی ۲۴ رای
۶- آقای علی صدیق پناه ۲۳ رای
۷- آقای دکتر محمدحسن افشار ۲۳ رای
 ۱- آقای مهندس نامی موحدی ۲۰ رای
۲- آقای مهندس حسین مرادی ۲۰ رای
۳- آقای مهندس کشور پژوه ۱۹ رای
  آقای رحمان کاظمی ۲۴ رای   آقای مهندس جواد اکبری

 

همایش هم اندیشی تولید کنندگان قارچ خوراکی و امناء تنظیم بازار انجمن تولید کنندگان قارچ خوراکی

به همت دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی و انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی کشور در تاریخ  97/03/29  نشست خبری با حضور اقایان مهندس تقوی مدیر کل دفتر امور گلخانه ها  گیاهان دارویی و قارچ خوراکی  مهندس جراحی مشاور معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس تاج الدینی معاونت بهبودتولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، خانم دکتر فتاحی فر رئیس دفتر امور قارچ خوراکی، کارشناسان ادارات کشاورزی، مسولین روابط عمومی ، رئیس و اعضاء هئیت مدیره انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی و برخی از تولید کنندگان و مسئولین منطقه ائی در سالن همایش های شرکت کشت و صنعت قارچ سحر(سهیل کمپوست)برگزار شد
در این نشست  آقای مهندس غلامرضا تقوی عنوان کردند که  #قارچ خوراکی پرورشی ارزش غذایی بالای  و جایگاه خاصی  در غذای مردم داشته و قارچ پرورشی بعلت تولید در محیط کامل کنترل شده و استفاده از مواد اولیه پاستوریزه شده و خصوصیات ژنتیکی تثبیت شده ان یک ماده غذایی کاملا سالم بوده و بر خلاف برخی برداشتهای غیر علمی و نادرست که اخیرا توسط بعضی منابع ناآگاه عنوان گردیده است موضوع سمی بودن آن رد و غیر قابل قبول دانستند.
وی در این جلسه به بیان برخی برنامه های خود برای افزایش مصرف #قارچ پرداختند که از مهمترین آنها میتوان به برنامه ریزی و اقدام جهت استفاده از امکانات موجود در زیرساختهای شهری مانند ایستگاههای مترو و میادین شهرداری جهت معرفی و عرضه قارچ به مردم پرداختند.
در ادامه نشست از نماد #ناب قارچ  یا همان برچسب " نظارت، ارزیابی و بهبود هویت قارچ خوراکی"  رونمایی گردید.این نماد مربوط به برچسب "ناب قارچ " میباشد که بزودی اجرائی و بر روی محصولات تولیدی واحدهای تولید #قارچ بصورت اختیاری و داوطلبانه درج خواهد شد. این برچسب دارای هولوگرام با لوگوی انجمن به منظور افزایش هویت محصول قارچ و شماره سریال برای قابلیت رهگیری اصالت محصول و محل تولید ان و کد قرعه کشی برای تشویق مشتریان و افزایش مصرفه سرانه قارچ خوراکی می باشد.
در ادامه جلسه آقای مهندس صدیق پناه، دکتر افشار،  اسلامی زاده و مهندس جناقی اعضاء هئیت مدیره انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکیضمن بیان تائید سلامت کامل قارچ خوراکی و ارائه نظرات خود در خصوص افزایش مصرف سرانه قارچ خوراکی عنوان نمودند که برچسب "ناب قارچ"  کمک موثری در جهت افزایش مصرف سرانه،بهبود جایگاه قارچ در بازار و تامین کننده منافع تمام تولیدکنندگان خواهد بود

مردم از مصرف قارچ پرورشی نگرانی نداشته باشند/ قارچ پرورشی سمی نیست

 

۱۳۹۷/۰۳/۰۷ :: ۱۰:۳۷

در گفت‌وگو با فارس:

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: امنیت غذایی مردم چیزی نیست که بتوان با آن شوخی کرد و قارچ‌های پرورشی که در محیط کنترل شده تولید می‌شوند، کاملاً سالم است و مردم بابت مصرف آن نگرانی نداشته باشند.

محمدعلی طهماسبی معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد آسیبی که طی یک ماه اخیر به تولیدکنندگان قارچ پرورشی در کشور به دلیل اخبار منتشره در مورد قارچ سمی وارد شده، خاطرنشان کرد: امنیت غذایی مردم چیزی نیست که بتوان با آن شوخی کرد و قارچ به عنوان یکی از منابع مهم پروتئینی در چند سال گذشته در سبد غذایی مردم قرار گرفته است، اما متأسفانه طی یک ماه اخیر با مسموم شدن و فوت تعدادی از هم‌وطنانمان به دلیل مصرف قارچ‌های وحشی که از منابع طبیعی جمع‌آوری می‌شود، بسیاری از افراد از ترس مسمومیت از خرید و مصرف قارچ‌های پرورشی هم خودداری می‌کنند.

وی تصریح کرد: بیش از 110 واحد پرورش قارچ با تولید سالانه 150 هزار تن در کشور فعالیت می‌کنند و این گیاه به دلیل کم‌آب‌بر بودن و بازدهی بالا از نظر صرفه اقتصادی نیز توجیه دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی به هم‌وطنان اطمینان خاطر داد که قارچ‌هایی که در بخش گلخانه‌ای و در محیط کنترل‌شده تولید می‌شوند، هیچ‌گونه مشکلی ندارند؛ چراکه از گونه غیر سمی هستند و در شرایط سالم تولید می‌شوند.

به گفته طهماسبی، سرانه مصرف قارچ در کشور 1.3 تا 1.4 کیلوگرم است که فائو سرانه استاندارد را 1.5 تا 2 کیلوگرم اعلام کرده، اما کشورهای اروپایی تا 5 کیلوگرم هم این محصول را مصرف می‌کنند.

وی با انتقاد از برخی رسانه‌ها که نقش بسیار زیادی در ایجاد شبهه برای مردم در مصرف قارچ سمی یا خوراکی داشته‌اند، نیز گفت: تصویرسازی در ذهن مخاطب بسیار مهم است و وقتی شما برای خبر قارچ سمی از تصاویر قارچ‌های پرورشی استفاده می‌کنید، این ذهنیت ایجاد می‌شود که قارچ‌های پرورشی عامل مسمومیت بوده‌اند، درحالی‌که طبق بررسی‌های آزمایشگاهی حتی یک مورد مسمومیت هم با قارچ پرورشی نداشته‌ایم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی اضافه کرد: 90 درصد قارچ‌های پرورشی از نوع قارچ‌ دکمه‌ای است و 10 درصد هم قارچ صدفی در کشور تولید می‌شود که روی بدنه چوب رویش می‌کند. گیاه قارچ با درختان بلوط، زیتون و فندق همزیستی دارد و قارچ یکی از منابع درآمدی جوامعی است که این درختان را پرورش می‌دهند.

طهماسبی به این نکته هم اشاره کرد که در سال‌های پرباران رویش قارچ‌های سمی در منابع طبیعی افزایش می‌یابد و از همین رو به هم‌وطنان توصیه می‌شود، به دلیل تنوع زیاد قارچ‌های سمی و غیرسمی از برداشت قارچ در منابع طبیعی و مصرف آن به جد خودداری کنند.

... لینک خبر


 

اطلاعیه رسمی معاونت محترم باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص عدم برداشت و مصرف قارچهای خودرو

 

... اصل اطلاعیه


 

کد خبر274772

۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ۱۵:۵۸

 

در گفت و گو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

خرید قارچ از دست فروشان جاده‌ای ممنوع/ پاسخ به ابهامات سلامت قارچ‌های پرورشی

بر اساس ادعای یکی از مسئولان بهداشت و سلامت کرمانشاه قارچ‌های سمی جمع شده از بازار کرمانشاه شامل؛ قارچ وحشی و پرورشی هستند. هر چند موضوع سمی بودن قارچ‌های پرورشی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به شدت رد شده است اما، سوالاتی در اینباره در ذهن مطرح می‌شود که پاسخ به آن‌ها ضروری است، از جمله؛ آیا امکان اختلاط بذر قارچ سمی با قارچ‌های پرورشی وجود دارد یا خیر؟ چقدر اختلاط قارچ‌های سمی با پرورشی در هنگام عرضه امکان پذیراست؟ مهم تر اینکه؛ چگونه است که افراد بومی که سال‌ها برداشت گیاهان و قارچ کوهی را انجام می‌دهند چنین اشتباه بزرگی را در تشخیص خود انجام داده باشند؟ سوالاتی که رییس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی به آن‌ها پاسخ داد.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ 

علی صدیق پناه، رییس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ضمن رد امکان اختلاط  بذر قارچ سمی با قارچ‌های پرورشی، گفت: بذرهای قارچ در شرایط کاملا کنترل شده تهیه می‌شوند و در این شرایط امکان اختلاط بذر گیاهان دیگر وجود ندارد و این امر در حد صفر است.

وی ادامه داد: تهیه بذر و عرضه آن،  توسط شرکت‌های دارای مجوز و با طی مراحل سختگیرانه و رعایت استانداردهای تعیین شده آنجا می‌گیرد.

صدیق پناه احتمال اختلاط قارچ‌های سمی با پرورشی در هنگام عرضه را نیز رد کرد و افزود: قارچ‌های عرضه شده در بازار معمولا دکمه ای هستند و شکل ظاهری متفاوتی با قارچ‌های سمی دارند که توسط مردم قابل تشخص است، ضمن اینکه قیمت قارچ‌های وحشی بالاتر از قارچ پرورشی است و اختلاط آن برای فروشندگان به صرفه نیست.

وی تاکید کرد: قارچ وحشی یا کوهی نیز ماننده تمام محصولاتی که از طبیعت جمع آوری می‌شوند همیشه با قیمت بالاتر نسبت به پرورشی به فروش می‌رسد.

صدیق پناه نسبت به خرید قارچ از دست فروشان  کنار جاده ای هشدار داد و افزود: مردم نه تنها در مورد قارچ بلکه خرید و مصرف همه محصولاتی که با نام طبیعی بودن در کنار جاده‌ها به فروش می‌رسند دقت لازم را داشته باشند و حد الامکان از خرید آن‌ها پرهیز کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه ممکن است افراد بومی که سال‌ها برداشت گیاهان و قارچ کوهی را انجام می‌دهند چنین اشتباه بزرگی را در تشخیص خود انجام داده باشند، گفت: تنها احتمالی که در اینباره می‌توان مطرح کرد این است که در میان قارچ‌های که از طبیعت برداشت می‌شود سهوا قارچ سمی نیز برداشت شده است.

صدیق پناه ادامه داد: این اشتباه برای محلی‌های که مهارت در شناسایی گیاهان خوراکی را دارند نیز بعید و دور از ذهن نیست.

رییس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی با یادآوری اینکه در سال‌های گذشته نیز موارد مشابه‌ای اتفاق افتاده است، افزود:  به طور مثال در سال 85 ، 8 تن از هموطنان ما در همین استان جان خود را در اثر مصرف قارچ سمی وحشی از دست دادند.

صدیق پناه در پایان احتمال ترکیب اسپور قارچ‌های سمی و غیر سمی در طبیعت و آلودگی قارچ‌ها به دلیل آلودگی خاک منطقه را از دیگر دلایل احتمالی سمیت قارچ‌های وحشی عنوان کرد.


 

روز جهانی کارگر بر عموم کارگران و تلاشگران عرصه کار و تولید مبارک باد

بمناسبت روز جهانی کارگر اعضا محترم کارگروه رفع موانع اشتغال شهرستان آبیک در تاریخ ۹۷/۰۲/۱۱
با حضور در مزرعه تولید کمپوست مجتمع کشت و صنعت قارچ سحر
(سهیل گمپوست) ضمن تجلیل از مقام کارگر از زحمات قشر عزیز کارگر تجلیل بعمل آورده و از پروژه طرح توسعه این مجتمع که اخیرا به بهره برداری رسیده است بازدید و با فرایند تولید و نحوه فعالیت مزرعه آشنا شدند.
در ادامه اعضا محترم کارگروه شامل:
جناب آقای مهندس لطفی مدیریت محترم اداره جهادکشاورزی شهرستان آبیک
جناب آقای مهندس بیگلر ریاست محترم اداره تامین اجتماعی شهرستان آبیک
جناب آقای مهندس بابائی ریاست محترم اداره تعاون رفاه و کار و امور اجتماعی شهرستان آبیک
جنب آقای مهندس فراهانی کارشناس محترم اداره جهادکشاورزی شهرستان آبیک
جناب آقای مهندس مافی کارشناس محترم اداره تعاون رفاه و کار و امور اجتماعی شهرستان آبیک
با نشست در جلسه هم اندیشی نسبت به بررسی تنگناها و موانع موجود در افزایش اشتغال در صنایع موجود در سطح
شهرستان پرداختند

 


 

برگزاری کلاس آموزش دوره ایی ایمنی کار و بهداشت حرفه ایی

 

 

به جهت ارتقاء سطح ایمنی کارگران در محیط کار وافزایش سطح کمی و کیفی بهداشت محیط کار جلسه بازآموزی کارکنان شرکت با حضور کارشناسان محترم شبکه بهداشت و درمان (بهداشت حرفه ایی) و اداره بازرسی کار شهرستان آبیک در تاریخ 96/11/01 با حضور تمام کارکنان و مسئولین شرکت با موضوعات ذیل برگزار شد:

  •  - نکات ایمنی کار با ماشین آلات و لوازم برقی
  • - نکات ایمنی کار با  سنگ فرز و ابزارآلات برش
  • - نکات ایمنی کار با  تابلوهای برق
  • - نکات ایمنی کار در محوطه کار لودرها
  • - اقدامات لازم هنگام برق گرفتگی
  • - اقدامات لازم برای فرد مجروح و سانحه دیده
  • - اقدامات لازم هنگام وقوع آتش سوزی
  • - آموزش کمک های اولیه
  • - آشنایی با انواع و نحوه کار با کپسولهای آتش نشانی
  • - آموزش نکات بهداشت عمومی محیط کار

 

بازدید معاونت محترم وزارت کشاورزی جناب آقای مهندس طهماسبی

آذر ماه 96

 

 

حضور در نمایشگاه بین المللی چین

(China Mushroom Day 2017)


طرح ساخت بونکرهای پریوت